Zpět

Projekt Bezpečná Země

Přidal: Přidáno: 2. 2. 2014 16:26:26 Počet shlédnutí: 1167

02 Únor 2014

Zapojili jsme se do projektu "Bezpečná Země"...

Projekt Bezpečná Země

Od Dubna 2013 jsme se zapojili do projektu BEZPEČNÁ ZEMĚ.

Autorem projektu je CMZS.CZ jehož jsme členem.

Co je cílem projektu? (výňatek ze stránek www.cmzs.cz)

Vysvětlit a ukázat veřejnosti jak správně a účinně zabezpečit svůj byt, dům, majetek.

Vysvětlit a ukázat, jak rozpoznat skutečné prvky tvorby bezpečnosti, a jejich správné kombinace, v reálném životě.

Propojit teoretickou část výkladu prevence kriminality s praktickou částí a zkušenostmi cechu MZS – jeho členů.

Tento projekt vznikl jako reakce na negativní tendence dnešní doby, kdy se stalo téměř zvykem běžně vyslovovat polopravdy a mylné či zavádějící informace občanům.

Dnešní globalizace a následné sjednocení trhu přivádějí mnoho informací a produktů v oblasti zabezpečení. Občan se může lehce stát objetí nekalých obchodních praktik. Například, kdy si v dobré víře koupí prvek zabezpečení jeho majetku a posléze zjistí, že tato ochrana je neúčinná. Náš projekt je tak opěrným bodem, který bude sloužit veřejnosti ke získání potřebných informací v ucelené formě tak, aby již nikdo nešlápl vedle.

Do dneška zde nebyl nikdo, kdo by neutrálně a uceleně podal maximum informací v oblasti poskytování zabezpečení. V ČR vznikla jako jedna z velmi dobrých věcí, evropská norma ČSN EN 14-383 - prevence kriminality. Tato norma není téměř známá, to je dalším důvodem vzniku projektu. Naučit veřejnost přemýšlet tak, aby se eliminoval vznik příležitostí ke vzniku trestné činnosti. Lidé nevědomky, z mnoha důvodů, mimo jiné i z mylných informací, volí míru zabezpečení majetku, bytu nebo domu neefektivně či nesmyslně. Tím naopak usnadňují vzniku možnosti trestné činnosti.

Cech MZS je organizací fungující již více než 17 let. Její členové představují jednotnou a kvalifikovanou sílu, která se rozhodla začít bojovat a přispět k lepší prevenci kriminality, ochrany majetku a osob nejen v České republice.
Zkušenosti a léta praxe, zúročená v každém členovi, to jsou devizy, které Cech přináší v projektu.

Naletět na různé prodejní triky je dnes snadné. Všelijací obchodníci, v touze prodat maximum, využijí každé slabiny a neznalosti zákazníka, aby mu vnutili něco, co ve skutečnosti jeho problém nevyřeší. Úplné a korektní informace všem občanům! To je poslání, se kterým projekt BEZPEČNÁ ZEMĚ začal dýchat.

TOPlist

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info